O nas

Miło nam, że znaleźliście Państwo czas na zapoznanie się z naszą stroną.

Pokrótce przedstawimy naszą historię z Weimarem. Założycielką hodowli GREY PASSION jest Elba Dobry Teren, wyżeł weimarski, który zmienił diametralnie nasze życie.  Z uwagi, iż naszą pasją jest myślistwo przy wyborze psa kierowaliśmy się przede wszystkim jego walorami użytkowymi. Wybór padł na hodowlę Tadeusza Kowalskiego – Dobry Teren w Piasecznie. Rysa Leśny Radar urodziła 6 szczeniaków, wybór był trudny…., ale ułatwiła nam go sama Elba, która jako pierwsza podeszła do nas. Uznaliśmy, że nie możemy kwestionować wyboru psa i tak już zostało. Do domu trafił energiczny, wszędobylski szczeniak, który uwielbiał zwracać na siebie uwagę. I cóż…., należało się podporządkować: spacery, rower, nasza kondycja wzrastała albowiem Elba należała do mocno wymagających przedstawicieli swojej rasy. Przyszedł też czas pierwszych polowań…., Elba jako  6 – miesięczny szczeniak pojechała do Mietkowa na gęsi. Było to dla niej coś nowego. Św. Hubert darzył ptactwem. Gęsi leciały późno, była pełnia, po strzale nie wiadomym było gdzie spadały. Elba stała i słuchała, po strzale, po upadku, natychmiast udawała się we właściwym kierunku i przynosiła zdobycz. Z oddaniem zdobyczy bywało różnie…  Wówczas wiedzieliśmy już, że mamy psa z ogromną pasję, chętnego do pracy i nowych wyzwań.

Przez zupełny przypadek trafiliśmy na wystawę psów, Elba miała prawie 9 miesięcy. Oceniał nas znany wyżlarz, sędzia z Węgier – Istvan Nagy. Dostaliśmy ocenę wielce obiecującą i usłyszeliśmy, że mamy piękną sukę z którą warto uczestniczyć w wystawach. I tak też się stało. Praktycznie każdy weekend spędzaliśmy na wystawach, nawet nie pamiętam ile ich było, ale około 35 w Polsce,  Chorwacji, Rumunii, na Litwie, w Danii, na Węgrzech. Z ogromnej większości tych wystaw   wracaliśmy z medalami, rozetami i pucharami oraz nagrodami czyli tym co Elba lubiła najbardziej. W ocenie sędziów była „mocna, proporcjonalna z bardzo ładną głową, dobrą szyją, mocnym, prostym grzbietem, głęboką klatką piersiowa, doskonała w ruchu.” Dorota Witkowska, Kraków 25-26.06.2005 rok, ” Ewa Szeliga- Szeremeta, Poznań 6.11.2005 rok – „elegancka, dobra głowa, dobrej długości szyja, doskonały korpus o głębokiej klatce piersiowej, dobre kątowanie kończyn, doskonała w ruchu, dobra szata”. Dużym zaskoczeniem dla nas było uznanie przez „Klub Wyżła” Elby za Najlepszego Wyżła Weimarskiego 2005 roku i Trzeciego Wyżla Wszechczasów.

Przyszedł także czas na szkolenia myśliwskie i konkursy. W tej dziedzinie w pełni zaufaliśmy najbardziej uznanemu autorytetowi – Ludkowi Mullerowi z Czech. Elba pod jego okiem rozwijała swoją myśliwską pasję, której ukoronowaniem było ukończenie konkursów myśliwskich w tym konkursu wszechstronnego.

Tak więc Elba oprócz tego, że jest piękną suką biorąc pod uwagę eksterier  – co potwierdził tytuł Interchampiona (C.I.B.), ale też i niezwykle mądrą, z ogromną pasją myśliwską, co z kolei dokumentują ukończone konkursy myśliwskie oraz uzyskany Certyfikat Użytkowości.